Karl Geiger Mistrzem Świata!

Karl Geiger zwyciężył w czteroseryjnym konkursie indywidualnym organizowanym w ramach 26. edycji Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich! Po znakomitej próbie w 1. serii - skoku na 241 metr wszyscy wiedzieliśmy, że Niemiec będzie mocny! Kolejne skoki tylko nas utwardziły w tym przekonaniu - 223.5 m w 2. serii, 240.5 m w 3. serii i 231.5 m w serii finałowej. Po żadnym z nich nie stracił prowadzenia, więc pełni uczciwie i zasłużenie wywalczył tytuł.

Drugą pozycje zajął młody Norweg, Halvor Egner Granerud. Obecny lider Pucharu Świata od początku konkursu skakał równo i daleko, lecz to ostatni skok był tym niesamowitym - 243 m wywołało radość w sztabie Norwegów, ponieważ był to skok, którym Granerud atakował mistrzostwo. Po skoku Geigera aż do ostatecznego wyniku drżeliśmy o to, kto ostatecznie wywalczy tytuł. Granerud był niezwykle zrozpaczony, gdy się okazało, że "kolega po fachu" ostatecznie wyprzedził go tylko o 0,5 punktu! Koniec w końcu pogodził się z przegraną i zaczął cieszyć się swoim pierwszym seniorskim sukcesem rangi mistrzowskiej.

Na trzeciej pozycji uplasował się kolejny Niemiec - Markus Eisenbichler. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów swoją najlepszą próbę oddał w 2. serii, kiedy to poleciał aż na 247 metr, tylko pięć metrów bliżej od rekordu skoczni! Ostatecznie sporo mu zabrakło do 1. miejsca i musiał się zadowolić brązowym krążkiem.

Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Michael Hayboeck, który ostatecznie przegrał z ww. Niemcem walkę o podium, Robert Johansson, który również pokazał, że umie walczyć i na pewno będzie dobrym punktem drużyny w niedzielnych zawodach oraz na 6. miejscu reprezentant kraju kwitnącej wiśni - Yukiya Sato.

Najlepszym z Polaków okazał się "Wiślański Wiewiór" - Piotr Żyła, który uplasował się na 7. pozycji. Tuż za nim (8. pozycja) był nasz trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch, 10. miejsce zajął niesamowity na tych mistrzostwach Andrzej Stękała a Dawid Kubacki ostatecznie został sklasyfikowany na 15. miejscu. Polacy przede wszystkim skakali równo i powtarzalnie, co dobrze wróży przed niedzielnymi zawodami drużynowymi, w których Polacy mają niemal pewny medal.